четверг, 28 мая 2020 г.

28.05.2020
Шановні батьки!
Сьогодні пропоную вашій увазі статтю про причини обмеження перегляду мультфільмів дітьми.
7 причин, чому дітей потрібно серйозно обмежити у перегляді мультиків

Згідно зі статистикою, малюки від 2 до 5 років дивляться мультики більше 4 з половиною годин кожного дня і рівно 4 години йде на це заняття у дітей у віці від 6 до 11 років. При цьому 70% з них мають власний телевізор у своїй кімнаті. І більше половини всіх батьків ніколи не перевіряють, що дивиться дитина, з однієї простої причини: набагато легше залишити малюка перед телевізором або планшетом і трохи відпочити, ніж контролювати його.
Ми розібралися, до яких наслідків може призвести відсутність контролю за телевізійним контентом і як він може впливати на юних глядачів.
1. Дітям до 3 років не можна дивитися телевізор
Приблизно до 3-річного віку дитина влаштована так, що їй в принципі байдуже, що дивитися. Якщо ви увімкнете мультики, вона буде дивитися їх. Якщо ви покажете їй передачу про тварин, вона буде дивитися її. Контент в цьому віці не важливий взагалі – важливо, що на екрані щось миготить і відбувається.
Якщо дитина цього віку дуже часто дивиться телевізор, у неї може виникнути залежність. Їй потрібно буде, щоб щось миготіло на екрані. Без динамічної картинки вона не зможе займатися будь-якими справами. Це одна з причин, чому дітям до 3 років взагалі не рекомендується дивитися мультики, передачі, відео і т. д.
2. Дитині постійно хочеться когось наслідувати. Краще – ровесника
Мозок дитини знаходиться в постійному пошуку чогось нового – ось чому діти буквально залипають в мультфільмах. Відмінно написаний сценарій, відповідні саундтреки, красиві візуальні ефекти – все це сприяє тому, що дитина починає ототожнювати себе з ким-небудь з героїв мультфільму. Підсвідомо або свідомо вона наслідує персонаж: діє так само, як він, розмовляє, жестикулює і навіть одягається.
3. Багато мультиків із позначкою «для всієї родини» насправді випускаються для дорослих
Зараз в прокат виходить величезна кількість мультфільмів з позначкою «для всієї родини». Причина зрозуміла: так зростає цільова аудиторія продукту. Однак в подібних мультиках занадто часто миготять дійсно дорослі жарти і киплять недитячі пристрасті. Дитина цього не розуміє, але підсвідомо переймає таку модель поведінки. Тому є сенс заздалегідь переглядати мультфільми, перед тим як вирішити, чи показувати їх своїм дітям.
4. Динамічні мультики з швидкою зміною кадрів дитині можуть тільки нашкодити
Деякі сучасні мультики, наприклад «Людина-павук», «Бен-10» і т. д., характеризуються дуже швидкою зміною епізодів. Через це дитина не в змозі навіть запам’ятати сюжет, не кажучи вже про те, щоб його переказати. Такий контент абсолютно неінформативний, а тому не рекомендується до перегляду.
5. Після кожного мультика краще питати дитину, чому вона навчилася. Інакше можна зіткнутися з непередбачуваними наслідками
У багатьох мультиках присутні будь-які небажані дії (достатньо згадати «Том і Джеррі»: Тома б’ють палицею, затискають йому лапи і т. д.). У дитини при перегляді виникає когнітивний дисонанс: батьки кажуть, що не можна бити інших людей, але в мультику так роблять і ситуація виглядає кумедно. Цілком можливо, що це призведе до того, що дитині захочеться перевірити на практиці, чи бити інших і не слухати дорослих так само смішно, як це виглядає на екрані.
6. У деякі мультики включають сцени «для дорослих», щоб впливати на дитину на підсвідомому рівні
Людський мозок влаштований таким чином, що реагує по-справжньому на ті речі, які можуть не існувати в реальності. Якщо ви бачите апетитну рекламу будь-якої їжі, можете відчути, що у вас «потекла слина». Це найочевидніший приклад.
Коли дитина бачить в мультику відверті сцени, вона може не розуміти їх значення, але її мозок реагує на них, запускаючи певні хімічні реакції. Через це діти хочуть дивитися такі мультики знову і знову, але пояснити причину свого бажання вони навряд чи зможуть. Це може привести до того, що дитина зацікавиться анатомією людського тіла раніше, ніж це сталося б з природних причин.
7. Багато мультфільмів містять насильницькі сцени, які викликають у глядачів сміх
Вважається, що у дитини при вигляді насильницьких сцен може виникнути дві реакції:
Вона перестає розуміти, чим можуть закінчитися подібні ігри, а тому бажає перевірити це на власному прикладі і намагається повторити будь-яку зі сцен зі своїми однолітками чи батьками.
Дитина боїться і вагається, оскільки інтуїтивно розуміє, що, якщо в реальному житті прищемити комусь руки мишоловкою, це призведе до плачевного результату, а зовсім не до вибуху сміху, як це показано в мультфільмі. В такий момент малюкові потрібні батьки, які підтвердять його побоювання і запевнять його, що подібні дії в реальності повторювати не можна.
Крім того, передбачається, що велика кількість насильницьких дій на екрані стимулює вироблення адреналіну. Дитина стає легкозбудливою, нервовою і важкокерованою.
Після агресивних мультфільмів діти часто нападали на своїх однолітків, частіше принижували їх і в цілому поводилися більш зарозуміло.
Помірно агресивні мультфільми також провокували дітей на бійки або з’ясування відносин, але в меншому ступені.
Після перегляду добрих серіалів випадки нападу також фіксувалися, але в дуже невеликій кількості.
Ще один тривожний висновок: образи негативних героїв, які б’ються і скандалять, довше зберігаються в пам’яті дітей, ніж образи позитивних персонажів.
!

Комментариев нет:

Отправить комментарий

03.02.2023. Як зняти психологічне напруження дитини

  Як зняти психологічне напруження дитини Глибоке дихання. Зробити глибокий вдих, випинаючи живіт уперед до відчуття участі в цьому діафрагм...